E-shop slouží pouze pro VELKOOBCHOD

Georges Seurat, pointilismus: Pracovní list s modelínou JumpingClay

Prožitkové učení s modelínou: Sada k výuce pointilismu na projektu G. Seurata.

Skvělá aktivita pro ZUŠ a děti základních škol.

Cíl výuky: Seznámit žáky s pointilismem a jeho charakteristikami. Vhled do tvorby Georga Pierre Seurata.

Způsob výuky: Výklad a vytvoření vlastního obrazu podle motivu G. Seurata s použitím kuličkové hmoty JumpingBubbles a hmoty JumpingClay.

Hmota JumpingBubbles lepí na tvrdý papír bez použití lepidla. Kuličkovou hmotu barvíte hmotou JumpingClay. Hotový obraz nechte přes noc na vzduchu vysušit a další den zarámujte do přiloženého rámečku. 

Sada je vč. modelíny!

459 Kč
Pouze pro přihlášené

Obsah sady:

  • Pracovní list pro vytvoření vlastního obrazu
  • Rámeček z tvrdého papíru na hotový obraz
  • Kuličková hmota JumpingBubbles 100 g
  • Modelovací hmota JumpingClay: zelená 30 g, modrá 30 g, hnědá 18 g, žlutá 10 g
  • Tvořítko s 5 funkcemi
  • Výukový list o pointilismu (v angličtině)

Na tuto předlohu z tvrdého papíru budou děti "malovat" kuličkovou modelínou, aby získaly efekt výtvarné techniky s názvem pointilismus.

 

Jak vypadá hotový obraz?

Hotový obraz po dokončení s hmotou JumpingBubbles může zdobit pokoj či třídu!

 

Jak na to?

 Následující postup je ilustrační. Nemusíte se ho plně držet, barvy můžete kombinovat i dle svého uvážení.

Náš tip! Pro rozmisťování hmoty na pracovní list používejte prsty a také tvořítko, abyste lépe definovaly okraje ploch.

1. Vezměte k ruce předlohu obrazu. Obraz je rozdělen do ploch označených čísly 1 až 12, které budete postupně vyplňovat kuličkovou modelínou obarvenou hmotou JumpingClay. Kuličky v hmotě napodobí na obraze techniku pointilismu (tisíce malých teček).

2Obloha - PLOCHA 1: Vyjměte asi polovinu kuličkové hmoty JumpingBubbles ze sáčku. Přidejte do ní malý kousek (velikost rozinky) modré modelíny JumpingClay tak, abyste získali světle modrou. Roztahováním  obě hmoty do sebe zapracujte.  Postupně hmotu prsty přitlačením nalepujte na plochu  č. 1. Hmota lepí na tvrdém papíru sama, nepotřebujete lepidlo.

3. a 4. Stromy v dálce - PLOCHA 2: Do již namíchané světle modré přidejte trošku zelenéVzniklou hmotu rozprostřete na plochu č. 2.

 

5. Domeček - PLOCHA 3 a Břeh - PLOCHA 4: Do bílé kuličkové hmoty přidejte opravdu malinko hnědé a žluté a vyplňte plochu 3 - domeček. Střechu uděláme později. Do zbytku hmoty přidejte trošku hnědé, aby vznikla světle hnědá, kterou utvořte břeh řeky.

6. Řeka - PLOCHA 5 a 6: Do části světle modré, kterou jste použili na oblohu, přidejte kousek modré JumpingClay a vyplňte plochu 6. Do zbytku přidejte ještě trochu modré, abyste získali tmavší modrou a vyplňte plochu č. 5.

7. Plachetnice - PLOCHA 7: Plachtu plachetnice vyplňte bílou JumpingBubbles. 

    Loďka - PLOCHA 8: Smíchejte trochu kuličkové hmoty s hnědou, abyste získali tmavě hnědou. Hmotu použijte na loďku (plocha 8), plachetnici  a střechu domečku (plocha 3).

8. a 9. Kmen stromu - PLOCHA 10: Do bílé kuličkové vmíchejte trochu žluté a hnědé a vyplňte spodní část kmenu. Přidejte nyní ještě hnědou a vyplňte zbytek kmenu. 

 10. Koruna stromu - PLOCHA 11 a listy na obloze - PLOCHA 12: Bílou kuličkovou hmotu smíchejte s trochou žluté a zelené. Vzniklou světle zelenou použijte na plochy 11 a 12.

11. Tráva pod stromem - PLOCHA 12: Do namíchané světle zelené přidejte hnědou a vyplňte plochu 12. 

Upravte dle potřeby obraz a až budete hotovi, nechte přes noc volně na vzduchu vysušit. Další den obraz vystřihněte a zarámujte! Krásné dílo může zdobit vaši třidu nebo pokoj.

 

Nevhodné pro děti mladší 3 let.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu

Nejoblíbenější ❤ produkty