Nyní akce: DOPRAVA ZDARMA pro objednávky nad 600,- Kč!

Jak pracovat s hmotou Jumping Clay - tipy a triky

Doporučení pro práci s modelovací hmotou Jumping Clay

  • Tvoření s Jumping Clay začínejte tak, že hmotu nejdříve minimálně 20x roztahujete jako žvýkačku a hnětete. Nejdříve se bude modelína trhat, ale po chvíli se začne natahovat jako žvýkačka. Teprve nyní je připravena k modelování
  • Vytvarujte nejdříve hladkou kuličku, z které pak tvoříte ostatní tvary (placku, slzu, válec apod.)
  • Čím déle rolujete kuličku v natažených dlaních nebo na hladkém povrchu, tím hladšího povrchu hmoty docílíte.
  • Jednotlivé barvy smícháte tak, že je společně v celku hnětete a roztahujete jako žvýkačku.
  • Pokud máte pocit, že hmota trochu vyschla, postříkejte ji jemně vodou a znovu mačkejte a roztahujte. Nevkládejte ji do vody ani na ni nepouštějte proud vody.
  • Když chcete k sobě připevnit dvě části figurky dohromady (např. oči či nos na obličej), stačí je k sobě jemně přitlačit. Pokud není hmota proschlá, pak by se díly měly k sobě pevně připevnit. Pokud jsou proschlé, můžete je mírně navlhčit.
  • I zcela suchou hmotu Jumping Clay lze znovu změkčit. Zde je návod.
  • Jumping Clay je citlivá na teploty a vlhkost, při teplotách nad cca 24°C může hmota lepit na rukou a na obale. Vždy mějte zcela suché ruce. Pokud hmota lepí, odlepíte ji tak, že vezměte jiný kus modelíny, přitlačíte ho na přilepený kus a rychlými pohyby odlepujete. 

Otázky a odpovědi ohledně Jumping Clay

V čem je Jumping Clay jiná než ostatní modelovací hmoty?

Jumping Clay je lehká, měkká, nadýchaná a na vzduchu uschne bez nutnosti péct výrobek v troubě (jako u některých jiných hmot). Suchý výtvor je pevný, lehký a bez prasklin. Jumping Clay není mastná, nedrolí se, příjemně voní a ve tvaru kuličky skáče. Je netoxická, bez lepku a vhodná pro alergiky. Obsahuje částečky nano stříbra, které je antibakteriální. Proto se v ní nemnoží bakterie z rukou ani v případě, že balení modelíny používá kolektiv dětí. Je výbornou hmotou pro modelování ve školkách a školách, doma i pro profesionální tvorbu.

Za jak dlouho bude výtvor z Jumping Clay suchý

To záleží na velikosti a tloušťce výtvoru. Také teplota hraje roli. Obecně se dá říct, že jsou malé výtvory spolehlivě suché za pár hodin. Nejlépe počkejte přes noc. U větších výtvorů raději počkejte dva až tři dny.

Jak přilepím jednotlivé části dohromady?

Pokud hmota Juming Clay není vyschlá, jednotlivé části k sobě připevníte pouhým přitlačením k sobě. Není potřeba používat lepidlo. Pokud se díly k sobě nechtěji přilepit, protože jsou proschlé, mírně je navlhčete a opět přitlačte k sobě. Pokud potřebujete přilepit k sobě dva již zcela suché díly, pak použijte sekundové lepidlo.

Je Jumping Clay voděodolná hmota?

Ne. Pokud chcete svůj výtvor ochránit před vlhkostí, pak doporučujeme použít vrstvu laku - toto je vhodné, pokud vyrábíte šperky z Jumping Clay.

Mohu kreslit na modelínu Jumping Clay?

Ano. Můžete použit fixy a dodat tak některé detaily vaším výtvorům. Můžete je i fixou podepsat nebo je opatřit datem.

Jak správně skladovat nepoužívanou modelínu?

Nepoužívanou hmotu nezapomeňte vždy (i během tvoření) zavírat do neprodyšné nádoby, aby nevyschla. Neprospívají ji vysoké ani příliš nízké teploty. 

Právě jsem otevřela nové balení modelíny Jumping Clay a lepí. Co s tím?

Jumping Clay se někdy lepí, když otevřete nové balení (hlavně, pokud je horko). Pokud se toto stane, vyjměte požadované množství hmoty z obalu a ve tvaru placky ho nechte na vzduchu proschnout 3-5 minut. Poté by hmota měla mít příjemnou texturu a připravena pro další použití. 

Jaké barvy mohu namíchat s Jumping Clay?

Nekonečně mnoho včetně různých odstínů.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.