E-shop slouží pouze pro VELKOOBCHOD

Jak znovu změkčit Jumping Clay?

1-a-Jumpingclay kreativita

Jak postupovat, pokud hmota proschne v průběhu tvoření

a jak navrátit elasticitu i již zcela vyschlé hmotě JumpingClay?

 

A) Proschlá hmota JumpingClay 

Při delší práci s Jumping Clay se může stát, že hmota proschne. Poznáte to podle toho, že se na povrchu tvarů, které z hmoty vyrábíte, tvoří rýhy (jakoby vrásky).

Důvody mohou být dva:

1. nedostatek vody v hmotě: rýhy na vyrobených tvarech se tvoří většinou proto, že je hmota proschlá. Pak stačí do Jumping Clay přidat trochu vody. To můžete udělat jednoduše rozprašovačem, do kterého napustíte obyčejnou vodu - tou hmotu jemně jednou postříkejte a znovu ji roztahujte. Nebo můžete udělat v modelíně důlek a kápnout do něj pár kapek vody, ty do hmoty zabalit a opět roztahovat a hnětat, dokud se voda nezapracuje. 

2. hmotu jste dostatečně neroztahovali (a není dostatečně měkká): hmotu je potřeba před modelováním vždy roztahovat, dokud se nezačne natahovat jako žvýkačka. Teprve poté začněte tvořit nejdříve kuličku a z této kuličky další tvary. 

 

B) Zcela suchá hmota JumpingClay

I zcela vyschlou hmotu Jumping Clay lze znovu změkčit a použít. Zde je postup:

Jak změkčit Jumping Clay

1. Suchou hmotu nejprve roztřiďte podle barev na hromádky

2. Nůžkami hmotu rozstříhejte na malé kousky a každou barvu zvlášť vložte do skleničky s uzávěrem nebo plastového kelímku s uzávěrem.

3. Nyní do skleničky nalijte vodu tak, aby hmotu zcela překryla. Zavřete skleničku či kelímek a počkejte 1 minutu.

4. Po uplynutí 1 minuty vylijte vodu a vlhkou hmotu nechte uzavřenou 24 hodin.

5. Další den po uplynutí 24 hodin hmotu rukama roztahujte. Nejdříve se Vám bude hmota lepit na ruce, a to proto, že je voda na povrchu hmoty. Nelekejte se a roztahujte dál. Po chvíli se voda dostane hlouběji do hmoty a navrátí se její pružnost. A můžete vesele tvořit dál :-).

Ve výjimečných případech, pokud se Vám hmota bude zdát stále vysušená, celý postup zopakujte.

 

Nejoblíbenější ❤ produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení