E-shop slouží pouze pro VELKOOBCHOD

Bezvamaminka.cz: Maminky chtějí víc. Poptávají hračky, které nejsou jen dětskou kratochvílí.

 

Anička drží tužku jako by měla pařáty. Zdenda se stále ještě nenaučil zapínat  knoflíky. A to jdou od září do školy! Navíc neradi malují, takže se od nich nedočkám žádného obrázku. Pořád by jen něco mačkali na těch svých tabletech. Už jsem unavená z toho, jak mi paní učitelka neustále klade na srdce, abychom s tím něco dělali. Jenže co? Stěžuje si zoufalá maminka dvojčat. Podobné problémy slýcháme  stále častěji.

Tak, jako všechno ostatní, i dětské hraní se vyvíjí. Způsob, jakým se už i děti nejútlejšího věku zabavují, je sofistikovanější. Díky digitalizaci a moderním technologiím se lze opravdu snadno a rychle učit. Na druhou stranu si však děti díky lákadlům v podobě nejrůznějších obrazovek neosvojí zcela banální dovednosti! To si  dnešní maminky uvědomují, a proto se poohlížejí po něčem, co jejich potomky dokáže nejen zabavit, ale i rozvíjet. Třeba v tak důležitém psaní, kreslení nebo v obyčejném úchopu tužky.

Řešením by mohla být modelína

Nejedná se jen o tradiční zábavu pro nejmenší. Ale o hru, jež se zaměřuje na celou  škálu vývojových a vzdělávacích aspektů. Výše zmíněný problém Aničky a Zdendy může totiž spočívat v nedostatečně rozvinuté jemné motorice. Ta má spolu s dalšími také zásadní vliv na rozvoj řeči a je „palubním lístkem“ v moři školních dovedností a schopností. Zejména v úspěšném zvládnutí grafomotoriky (psaní a kreslení) a vizuomotoriky (souhra oko-ruka).

Tím, že budeme s dětmi cvičit zručnost prstů – například vinutím šnečka nebo tvarováním kuliček – rozhodně podpoříme právě tuto oblast. Při hnětení, koulení, krájení i mačkání modelíny si společně užijeme nejen zábavu, ale procvičíme obratnost celé paže. Modelováním pomůžeme rozvoji maličkých i v dalších důležitých oblastech, jako je abstraktní a analytické myšlení, prostorová  představivost, vnímání souměrnosti a velikostí, matematické dovednosti. V  neposlední řadě touto činností podpoříme kreativitu, soustředění i uvolnění a také slovní zásobu.

JumpingClay – nelepí, nepraská, nedrolí

Na trhu se nabízí například certifikovaná značka modelíny JumpingClay. Je oblíbená pro svoji lehkost, nepraskavost, neblednoucí barvy (smícháním vznikají nové, neotřelé odstíny a zbarvení) nebo třeba i pro to, že v podobě kuličky skáče jako „hopík“. Také se skvěle natahuje, protože je výborně elastická a dají se s ní dělat psí kusy! Její výjimečné vlastnosti ocení však i rodiče. Maminky si mohou vyrobit třeba pěkné šperky, tatínkové miniatury svých oblíbených věcí. Dále se nelepí, nedrolí a je netoxická. Manipulací s ní tedy nevzniká nepořádek. Díky obsahu nanostříbra dokonce zabraňuje šíření infekce z dětských ručiček.

Také uvolňuje relaxační jasmínovou vůni, čímž zajišťuje celkové zklidnění (nejen) dívek a chlapců. A co víc? JumpingClay poslouží hned nadvakrát! Po modelovací seanci stačí nechat hotový výrobek přes noc na vzduchu pořádně ztvrdnout a zcela nová hračka je na světě! Věřte, že děti mají ke svým vlastním výtvorům zvláštní vztah. A tak jim dopřejme  ještě větší rozvoj kreativity díky výrobě něčeho zcela nového!

S modelínou JumpingClay pracují pedagogové v řadě institucí se zaměřením na  předškolní vzdělávání. Pořiďte si ji i vy domů a posuňte děti zase o krok blíž jejich zdárné budoucnosti. 

 

Zdroj článku zde: https://bezvamaminka.cz/maminky-chteji-vic-poptavaji-hracky-ktere-nejsou-jen-detskou-kratochvili/

Nejoblíbenější ❤ produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení