E-shop slouží pouze pro VELKOOBCHOD

Dinosauří fosilie: Tvořivě vzdělávací sada s modelínou JumpingClay (v angličtině)

Víte, jak se anglicky řekne býložravec a jak masožravec? A kteří dinosauři patří do které skupiny? 

Dozvíte se to díky této tvořivě zábavné sadě. Je v angličtině a slouží k prožitkovému učení skrz tvoření. Dítě bude stříhat, lepit, ohýbat papír a do modelíny vytlačovat dinosauří kostru. 

Co se dítě naučí? 

  • které druhy dinosaurů byly býložravé a které masožravé
  • co konkrétně dinosauři jedli
  • hlavní charakteristiky býložravých a masožravých dinosaurů
  • charakteristiky nejznámějších dinosaurů
  • slovíčka o dinosaurech v angličtině 
399 Kč
Pouze pro přihlášené

Sada obsahuje:

  • desky z tvrdého papíru, na který se lepí jednotlivé částí sady (v angličtině)
  • výukové listy (v angličtině)
  • 2 kostry dinosaurů (býložravec a masožravec)
  • modelína v barvě světlého kamene 50 g
  • magnetka k uzavření hotové sady

Texty v sadě jsou v angličtině. Sada je tak vhodná pro všechny děti, které se učí anglicky a milují dinosaury. Doporučujeme pro děti od 6 let s pomocí rodičů.

 

Jak si se sadou hrát?

 

A. Obálku na vyznačených místech přehněte a potřete šedé půlkolečko na obálce lepidlem.   B. Zde nalepte kolečko s fosilii, které naleznete v sadě.    C. Vezměte si do ruky papír s Tyrannosaurem na levé straně. Přehněte papír na vyznačených místech tak, jak je zobrazeno na obrázku C.

 

D. Přehnutý papír nastřihnete nůžkami mezi zuby dinosaura.    E. Tlamu poté přehněte tam a zpět podél vytečkovaných čar.    F. Nyní lze tlamu otevřít tak, aby z papíru vyčnívala (viz obrázek F.)

 

 G. Vystřihněte se sady čtverec, který vidíte výše.  Přehněte ho v půlce a opět narovnejte.  H. Na rohy čtverce dejte trochu lepidla a připevněte na zadní stranu tlamy tak, aby skrz tlamu byly vidět obrázky na něm. Pokud jste postupovali správně, tlama by se měla při otevření listu otevírat. V tlamě je znázorněna potrava masožravých dinosaurů.    I. Stejný postup zopakujte i s pracovním listem o býložravých dinosaurech.

 

K. Vystřihněte kartičky o býložravých a masožravých dinosaurech.    L. Na každé kartičce je nahoře šedý pruh. Tento potřete lepidlem. M. Oranžové kartičky nalepte od nejdelší po nejkratší na stranu o masožravých dinosaurech. N. Zelené kartičky pak na stranu o býložravých dinosaurech. 

O. Nyní si vezměte desky do ruky. Hotovou část s býložravci nalepte na levou vnitřní obálku. Oranžovou část s masožravci na pravou.    P. Na vnitřní zadní stranu nalepte hnědý papír ze sady.    Q. Otevřete přiloženou modelínu a rozpracujte ji natahováním, dokud nebude poddajná. Poté ji rozdělte na dvě části. Udělejte dvě placky, jak vidíte na obrázku a do nich obtiskněte kostry dinosaurů. 

 

R. Počkejte pár hodin, aby placky s fosilií vyschly. Poté je nalepte na hnědou plochu. Fosilie tyrannosaura nahoru a brachiosaura pod něj.  S. Vyjměte ze sady magnetky ve tvaru koleček. Jednu připevněte izolepou na vnitřní stranu kolečka, které jste lepili hned na začátku na obálku.   T. Druhou mangetku izolepou přelepte na šedé kolečko na obálce u tyrannosaura. Dbejte na správné póly magnetů, aby se přitahovaly.

Sada je nyní hotová. Pomocí magnetek můžete sadu uzavřít a uschovat do dalšího hraní a zkoumání dinosauřího světa!

 

Nechte vše přes noc vysušit a výuková pomůcka je na světě!

 

Nevhodné pro děti mladší 3 let.

Kód Kód: E-683
Jméno značky: Jumping Clay
Kategorie: Vymodeluj si dinosaura

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu

Nejoblíbenější ❤ produkty