E-shop slouží pouze pro VELKOOBCHOD

O mně

Dnešní děti mrhají časem, který mají na rozvoj jemné motoriky.

Také kolem sebe vidíte stále více dětí, které tvoření nebaví? Mobilní telefony a jiné obrazovky jsou zkrátka lákavější.

Doplácí na to zručnost dětí. Stále více dětí nemá dostatečně rozvinutou jemnou motoriku, což e odráží nejen v šikovnosti prstů, ale dokonce i na mluvení a celkovém výkonu ve škole.

Obrazovky totiž "kradou" drahocenný čas, který dítě má do asi 7 let na to, aby se dostatečně rozvinulo pohybem a tvořivou činností.

Sama jsem maminkou tří školních a předškolních dětí a vidím, jak jsou technologie pro děti přitažlivé. Rodiče i pedagogové hledají činnosti, které by dítě nenásilně od obrazovky odlákalo a efektivně mu pomohlo se rozvíjet.

Tvarování hmoty je pro děti zcela přirozenou činností, která je intuitivně přitahuje a která hraje pro jich správný vývoj klíčovou roli. Když postavíte měkkou a barevnou hmotu na stůl, děti se k ní se zájmem seběhnou. Začnou ji zkoumat, hnětat, roztahovat a tvarovat. Přemýšlejí, v co by hmotu proměnily. Kreativita jede na plné obrátky, prsty pilně tvarují, dlaně koulejí.

A když své dílo dokončí, nechají ho na stole a další den mají svou vlastně vyrobenou hračku! V dnešním světě, kde si vše kupujeme hotové, je to nový zážitek a uvědomění si, že dítě může samo tvořit svůj svět. Nechte děti zažít pocit z vlastnoručně vyrobené hračky, bavit se a rozvíjet s modelínou JumpingClay.

Jak jsem se dostala k modelovací hmotě JumpingClay?

 

Tvoření a modelování patřilo v dětství k mým nejoblíbenějším činnostem. Přenášelo mě do mnou vytvořeného světa a fascinovaly mě neomezené možnosti lidské kreativity. To, co jsem si v hlavě vytvořila, šlo pomoci různých technik a materiálů přenést do fyzické podoby.

 

Dnes v dospělosti vím, že na tomto principu stojí  také realizace našich snů a cílů. Vše začíná myšlenkou a naše vytrvalost a činnost nás k danému cíli dovedou.

 

Proto vidím hluboký smysl v tom, vést děti ke tvoření. Není to jen o tom, že děti při tvoření rozvíjí jemnou motoriku, představivost, vytrvalost či princip vzniku barev. Je to hlavně o pochopení životního principu "od myšlenky k realizaci". 

 

A proč jsem nakonec ukotvila u modelovaci hmoty JumpingClay? 

 

Vy, kdo s dětmi také tvoříte, mi dáte za pravdu, že tvoření s dětmi je časově náročné na úklid. Hru s plastelínu neboli modelínou nevyjímaje. A právě nepořádek nás často od tvoření s dětmi odrazuje a je to škoda. 

 

Modelovací hmota JumpingClay je skvělý pomocník pro nás všechny, kdo tvoříme s dětmi. Je to nová generace modelovacích hmot, která překonává řadu obav:

  • Úklidite ji ráz dva (nemastí a nedrolí)
  • Děti nadchne (natahuje se a skáče)
  • Vytvrdne bez trouby (lze s ní nahradit keramiku)
  • Při pádu na zem se hotové dílo nerozbije
  • Smícháním můžete vytvořit jakoukoliv jinou barvu či odstín 

A také je naprosto bezpečná a má certifikaci o zdravotní nezávadnosti. Toto vše mě přesvědčilo, že tuto hmotu chci prostřednictvím e-shopu poskytnout co nejvíce dětem, jejich rodičům a učitelům.

 

Abych modelování mohla nabídnout co nejvíce dětem, nabízím i modelovací dílničky s vyškolenou lektorkou. 

 

Absolvovala jsem 2měsíční zahraniční školení tvoření figurek a dekorací s modelovací hmotou JumpingClay. Zaškoluji i další tvořivé ženy, které chtějí modelovací dílničky provozovat jako živnost ve svém městě. 

 

Učitelky, které chtějí zařadit metodiku modelování do výuky, mohou využít naše semináře akreditované MŠMT.

 

Pokud vás modelování oslovilo tak jako mě a chcete si ho vyzkoušet, stáhněte po testovacích sadách nebo poptejte dílničku modelování pro vaši akci.

 

Mnoho úspěchů při modelování vašeho světa přeje,

Jasmina Bosanacová

Majitelka e-shopu 

 

PS: Kromě samotné hmoty rozvíjíme i vzdělávací sady s modelínou dle principů prožitkového učení.

 

IMG_20201222_142032-removebg-preview_1

 

 

 

 

Nejoblíbenější ❤ produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení